GEORGE

Přijeďte si je k nám poslechnout

Proč George?

Už dlouho si pohráváme s myšlenkou dvoupásmových reprosoustav z profesionálních měničů, se středobasákem s velkou citlivosti a větším průměrem v kombinaci s kompresním výškáčem v horně. Hrozně se nám líbí repro od OMA a podobných firem a je v tom i trochu nostalgie, protože dříve se tyto typy reprosoustav vyskytovali mnohem častěji. Velký stredobasák prostě hraje jinak mj. díky velkému průměru. S lehkou membránou a silným magnetem je hodně rychlý a zvuk z takových reproduktorů je prostě mnohem větší. Taky jsme chtěli zkusit, co dokáže kompresní výškáč. Jeho koncepce sahá do první poloviny minulého století, kdy existovaly pouze elektronkové zesilovače s malým výkonem a bylo potřeba ozvučit velké kinosály, což vyžadovalo řešení s co největší citlivostí. A tak se zrodil kompresní výškáč s hornou. Díky ní je vzduch rozechvíván mnohem větší plochou, než je tomu u klasických výškáčů s malou kopulkou. To má za následek několikanásobně vyšší citlivost a tedy při použití v reprosoustavě ohromnou výkonovou rezervu. Při správné horně a správnému použití ve výhybce dokáže nabídnout velmi kultivovaný, detailní a zároveň ohromně dynamický projev.
Díky výkonové rezervě a většímu průměru středobasáku se měniče nemusí tolik pohybovat a hrají s velmi malým zkreslením i při vysokých hlasitostech.

Jedním z důvodů, proč se takové reprosoustavy v domácím hifi vyskytuji jen opravdu vzácně je, že potřebují větší bednu a obvykle bývají ve vyšší cenové kategorii. Ale je to veliká škoda. Dokaží hrát ohromně dynamicky, detailně, v domácím prostředí je neunavíte a na limit hlasitosti nenarazíte. A ještě jedna poznámka, basy z tak velkých průměrů jsou úplně jiné než na co jste zvyklý z běžných reprosoustav.

Poslechněte si George

Nahrávka v kvalitě 192kHz, 16 bitů – doporučujeme poslech na kvalitních sluchátkách

(Klikněte pravým tlačítkem myši na odkaz níže a vyberte „uložit jako“)

Vybrané parametry

Impedance: nominální 8Ω (min 7,0Ω na 150 Hz)

Frekvenční rozsah: (-6dB) 45 – 20 000 Hz

Citlivost: 93 dB / 2,83V / 1m

Doporučený výkon zesilovače: 20-150 W do 8Ω

Trvalá max. zatížitelnost : 100W

Výhybka: fázově sladěná, paralelní

Výškový reproduktor: kompresní, 1 palec, v lité hliníkové horně s velkým rozptylem

Středobasový reproduktor: profesionální, 10 palců, papírová membrána

Rozměry (v x š x h) v mm: 620 x 370 x 320

Hmotnost: 28 kg / kus (bez stojanu)

Připojení: Pozlacené jednotlivě montované robustní terminály

Odhmotnění od podkladu: gumové samolepící podložky

Vhodné do místností do 40 m2

Doba na rozehrání reproduktorů: minimálně 100 hodin

Cena za pár (bez stojanů): 59 900 Kč (vč DPH)

(individuální povrchové úpravy za příplatek)

Přejít nahoru