ROSIE Mk III

 • O třídu lepší výškový měnič od Scanspeak
 • Kompletně přepracovaná výhybka, nově se špičkovými kondenzátory Jantzen Audio Superior
 • Prémiové komponenty pouze od evropských výrobců, naprostá většina z Dánska
 • Špičkový středobas od dánské SB Acoustics
 • Tuhá ozvučnice z 22mm MDF desek, přední deska nově z velmi tvrdého materiálu
 • Detailnější, ale přitom stále příjemný projev pro dlouhodobý poslech
 • Hluboké a překvapivě mohutné basy, v místnostech již od 37Hz
 • Transparentnější a přitom příjemné a plné středy
 • Volnost v umístění v místnosti díky basreflexu vpředu
 • Nenáročné na zesilovač, snadné párování i s levnějšími zesilovači
 • Vylepšené podání prostoru nahrávky a oddělení jednotlivých instrumentů
 • Vyrovnanější projev mezi basy, středy a výškami

Příjemný zvuk se spoustou detailů

V novém modelu používáme jiný výškový reproduktor rovněž od Scan-Speak, ale z vyšší kategorie, který má přední desku z masivního hliníku, ale hlavně membránu s nízkou hmotností, takže dokáže hrát s větší lehkostí a uslyšíte více detailů. Zejména použití špičkových kondenzátorů ve výhybce mu ale dovolilo opravdu vyniknout.

Středo-basový reproduktor od dánské SB Acoustics je v této třídě nepřekonatelný v detailním a transparentním podání středů a zároveň v hloubce a mohutnosti basů. Jedná se již o jeho druhou vylepšenou generaci. Litý koš z hliníku zaručuje stabilní a přesnou pozici jednotlivých částí měniče. Tento reproduktor s inovovanou membránou na bázi papíru byste na trhu nalezli u podstatně dražších reprosoustav. Ve výhybce jsme rovněž použili kvalitnější kondenzátor a ten se nám odměnil detaily, které jsme v původní verzi jednoduše neslyšeli. V kombinaci s papírovou membránou je zvuk ovšem stále přirozený a příjemný.

Přední basreflex poskytuje větší volnost v umístění v místnosti (můžete reproduktor umístit i blíže ke zdi) a dosahuje podle nás přesnější reprodukce hlubších tónů.

Výsledkem je příjemný, plný a přitom detailní zvuk.

Barevné provedení na přání

Přepracovali jsme design, takže přední deska je vždy z vrstveného bukového materiálu a zbytek ozvučnice je možné získat s polomatným lakem v odstínu dle vzorníků RAL nebo libovolným matným metalickým auto lakem.

Prvotřídní komponenty

Naše reproduktory osazujeme výhradně komponenty od renomovaných evropských výrobců. Např. měniče z Dánska, do výhybek montujeme špičkové rezistory Jantzen Audio Superes, cívky se vzduchovým jádrem a svitkové kondenzátory od dánského výrobce Jantzen Audio a anglického ClarityCaps. V této nové verzi jsme ovšem na klíčových místech poprvé použili špičkový kondenzátor Jantzen Audio Superior, který posouvá zvuk úplně do jiných výšek – vyniká detailním podáním, ale zároveň velmi přirozeným projevem. V této cenové kategorii budete velmi těžko hledat reprosoustavy se srovnatelnou kvalitou komponentů ve výhybce.

Vnitřní kabeláž je z bezkyslíkaté mědi s vysokou čistotou (5N – OFC 99,999%) od švédského výrobce SUPRA Cables. Robustní terminály reproduktorů jsou pozlacené a umožňují připojení přes banánky, vidličky i přes obnažené konce reproduktorových kabelů.

Pevná ozvučnice a důkladná izolace

Tuhost ozvučnice je klíčová pro čistý zvukový projev bez rezonancí pronikajících ven, proto jí vyrábíme z pevných a homogenních 22mm MDF desek. Zároveň používáme lepidlo, které má ve spoji větší pevnost než samotná deska. Lepené povrchy jsou předem zafrézované pro větší plochu spoje a tedy vyšší pevnost. Výsledkem je 22 kg těžký pár reproduktorů, což je v této kategorii rozhodně nadprůměrná hodnota.

V této nové verzi je přední deska zhotovená z materiálu, vyráběného v Německu, kde jsou tenké plátky buku lepené pod velkým tlakem, výsledkem je velmi tuhá a tvrdá deska, což má blahodárný vliv na pevnost zvuku.

S dřevotřískou se u nás opravdu nesetkáte.

Zároveň využíváme pro důkladné vnitřní tlumení 2 druhy materiálů, tím je docíleno lepšího pohlcování vnitřních vibrací.

Výhybka

Je to klíčová součást reprosoustav, která zásadním způsobem ovlivňuje výsledný zvuk. Původní verze byla pro nový model přepracována prakticky od základů. Bylo třeba jí upravit kvůli jinému použitému výškovému reproduktoru, ale přestavěli jsme jí kompletně a to nám mj. umožnilo použít špičkové kondenzátory Jantzen Audio Superior, protože jedině tak jsme byli schopni dostat maximum z použitých měničů. Její vývoj a zvukové ladění nám trvalo více než rok, ale výsledek má mnohem dospělejší, detailnější a přitom poslechově příjemný projev. Zároveň je výsledek vyrovnanější napříč poslechovým spektrem. Tentokrát jsme řešili opravdu velké detaily, dokonce jsme poslouchali kombinace různých druhů kondenzátorů stejných hodnot a skládali je tak, aby výsledek spolu co nejlépe ladil.

Desku pro výhybku si necháváme vyrábět na zakázku s dvojnásobně silnou vrstvou mědi a celkově podřizujeme celou konstrukci co nejlepšímu průchodu signálu.

Výhybka je konstruována tak, že i levnější zesilovače nebudou mít problém reprosoustavy uřídit a jsou obecně méně náročné na párování s elektronikou.

Naše reproduktory porostou s vaší elektronikou

Pokud chcete zlepšit zvuk vaší aparatury, je dobré začít u reproduktorů, tam obvykle uslyšíte největší rozdíl. Jestliže se rozhodnete časem pořídit dražší elektroniku, kvalita zvuku se posune ještě dále. Zkoušeli jsme naše reproduktory s mnoha různými zesilovači, např. už s mnoho let starým a nepříliš výkonným receiverem Onkyo TX-SR500E hrály až překvapivě dobře. Jeden z našich klientů je s velkou spokojeností používá s přístrojem Onkyo TX-8270. Dokonce jsme je testovali i s elektronkovým zesilovačem PrimaLuna ProLogue Five s výkonem 36 Wattů a bez problémů si s nimi poradil. Propojili jsme je i se špičkovým Devialet Expert Pro 220. Pokaždé bylo jasně slyšet zlepšení v čistotě středů a výšek, přesnosti a pevnosti basů a vůbec v kvalitě celkového zvuku. Chceme tím říci, že Rosie jsou do značné míry univerzální a porostou s vámi – pokud se rozhodnete pro koupi lepší elektroniky, naše reproduktory vás odmění slyšitelně lepším zvukem.


Vybrané parametry

Impedance: nominální 4Ω (min 4,1Ω na 150 Hz)

Frekvenční rozsah: (-6dB) 37 – 23 000 Hz

Citlivost: 87 dB / 2,83V / 1m

Doporučený výkon zesilovače: 50-100 W do 4Ω

Trvalá max. zatížitelnost dle IEC: 60W

Výhybka: fázově sladěná, paralelní

Výškový reproduktor: 25mm (1″) Scan-Speak s hedvábnou kalotou

Středobasový reproduktor: 160mm (6″) SB Acoustics s papírovou membránou, litý koš

Rozměry (v x š x h) v mm: 370 x 270 x 305

Hmotnost: 11 kg / kus (bez stojanu)

Připojení: Pozlacené jednotlivě montované robustní terminály

Odhmotnění od podkladu: gumové samolepící podložky

Vhodné do místností do 35 m2

Doba na rozehrání reproduktorů: minimálně 50 hodin

Cena za pár (bez stojanů): 39 900 Kč (vč DPH)

(individuální povrchové úpravy a magnetické kryty na reproduktory za příplatek)


Poslechněte si Rosie Mk III online – PŘIPRAVUJEME – zatím si můžete poslechnou verzi Rosie Mk II

(Pokud chcete slyšet originální verzi FLAC 44 kHz nebo FLAC 192 kHz, pošlete nám zprávu). .

Doporučujeme poslech na kvalitních sluchátkách

Přejít nahoru