Jak se rodí reproduktory

Dlouhý a pečlivý vývoj

Od začátku do konce vývoje těchto reproduktorů utekl více než rok, ale je to na všem vlastně to nejhezčí. Zkoušeli jsme různé varianty beden, reproduktorů, které spolu musí umět hrát, jejich uspořádání a měřili a měřili a měřili… Nekonečné hodiny v dílně je pro nás vždycky příjemný relax. Výsledné dolaďování jsme prováděli v obývacím pokoji, tj. v prostoru, na který se domácí reproduktory navrhují s využití špičkového zesilovače s plochou frekvenční odezvou a transparentním projevem. Pro srovnání a finalizaci jsme použili velmi přesné reproduktory od Fischer & Fischer. Chtěli jsme dosáhnout detailního, ale přitom příjemného zvuku s co nejlepším podáním prostoru.


Bedna

Řešili jsme všechno, materiál, jeho tloušťku, tvar reproduktoru, hrany a jejich zkosení, tlumení uvnitř bedny, rozmístění reproduktorů na přední desce, to všechno jsme podřídili co nejlepšímu zvuku. Zakládáme si na tom, že bedna je pevná a tuhá, což je pro výsledný zvuk reproduktorů důležité.

Frequenzweiche

Je mozkem celého reproduktoru, které rozhoduje z velké části o tom, jak bude hrát. Měřili jsme jí venku v noci na vysokém podstavci, kde jsou ideální zvukové podmínky. Drobné úpravy probíhaly v dílně a finální poslechy samozřejmě v obývacím pokoji.

Nach oben scrollen